امروز شنبه 1400/01/21
Skip to main content

بیست و هشتمین نشست هیات امنای بنیاد علوم انسانی اسلامی آیت الله محی الدین حائری شیرازی(ره) برگزار شد.

بیست و هشتمین نشست هیات امنای بنیاد علوم انسانی اسلامی آیت الله محی الدین حائری شیرازی(ره) برگزار شد.

این نشست که همزمان با میلاد با سعادت امیر مومنان حضرت علی(ع) و با حضور اعضای هیات امنای بنیاد علوم انسانی اسلامی برگزار شد، تصمیماتی در خصوص ترویج اندیشه های آیت الله حائری اتخاذ گردید.

ابتدا این جلسه توسط دبیر پژوهشکده فعالیت های کارگروه ها تشریح گردید که بر مبنای آن قرار شد تهیه کتب، به عنوان منابع درسی در دانشگاهها قلمداد شود و مقرر شد آیین نامه تالیف منابع درسی با استفاده از نظریات آیت الله حائری انجام شود.

از دیگر تصمیمات نشست مذکور تبدیل سایت محی الدین حائری به عنوان یک سایت مرجع در حوزه علوم انسانی اسلامی حداقل در جنوب کشور بود که مورد موافقت اعضا قرار گرفت.

طبق نظر هیات امنا مقرر گردید با ارائه محتویات مناسب در حوزه اخبار، پاسخگویی به شبهات، برگزاری میزگردهای تخصصی و... سایت محی الدین به عنوان یک سایت مرجع معرفی و قلمداد گردد.

بحث بانکداری اسلامی بدون ربا دیگر موضوعی بود که در این جلسه مطرح شد و مقرر گردید با نهادهایی چون مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و مجمع تشخیص مصلحت نظام برای رسیدن به یک طرح مناسب و راهگشا در این خصوص رایزنی های لازم صورت گیرد.

تدوین هزار خطبه نماز جمعه آیت الله حائری به صورت کتاب یا مجله از دیگر تصمیمات هیات امنا بود که بر مبنای آن مقرر شد تا پیاده سازی خطبه ها به صورت موضوعی چاپ و منتشر شود.

در این نشست همچنین برندگان مسابقه پیامکی کتاب تمثیلات آیت الله حائری که با همکاری نشر معارف انجام شده بود به قید قرعه مشخص شدند.

لازم به ذکر است در نشست مذکور دکتر ایمانیه رییس هیات امنا و اعضای آن شامل دکتر کلانتری مدیر پژوهشکده علوم انسانی اسلامی آیت الله حائری شیرازی(ره) ، حجه الاسلام دکتر محمودی، دکتر سلمان پور، خانم دکتر شجاع نوری بصورت حضوری  و خانم دکتر اردبیلی و حاج آقا محسنی بصورت مجازی شرکت داشتند.

نظر شما

captcha