امروز جمعه 1402/03/12
Skip to main content
×

هشدار

اجزای کامپوننت را به یک آیتم منو اختصاص بدهید

منشورات پژوهشکده

میراث استاد

مسیر انقلاب ما با مسیر عالم مدرن یکی نیست؛
این می خواهد دنیا را دینی کند در صورتی که آن می خواهد دین را دنیوی کند؛
این ملکوتی و قدسی به عالم نگاه می کند و آن دیگری نگاه سکولاریستی دارد؛
این می خواهد ملکوتیان و قدسیان و انبیاء و اولیاء در دنیا راه را نشان دهند اما آن می خواهد همه این ها را کنار بگذارد.
منبع: کتاب تحول علوم انسانی
من چیزی مهمتر از این مطلب نداشتم که به شما بگویم:
حیات، این نیست که امروز داریم و این ها مشکلاتی نیست که با آن دست به گریبان هستیم. رنج این نیست که امروز می کشیم و تلخی، این نیست که امروز می چشیم. دشواری این نیست که ما می بینیم ... اگر تلخی است، تلخی پس از مرگ است و اگر رنجی هست، رنج آنجاست و اگر لذتی هم انسان بچشد، لذت این جهانی، لذت نیست؛ بلکه لذت آنجاست. چرا هنگامی که چاره از دست رفت، انسان متوجه مسئله شود؟ مسئله ای به این مهمی را چرا هنگامی بفهمیم که نتوانیم حل کنیم؟!
دوماهنامه تربیتی اخلاقی خلق، شماره ۶۲ و ۶۳
ایمان رسمی که برای حرکت از ظلمت به نور لازم است با ایمان اسمی تفاوت دارد؛
با ولایت تحقق می یابد و ولایت، با علوم انسانی - اسلامی است.
البته وقتی علوم انسانی - اسلامی و اقتصاد اسلامی استخراج گردد و قوانین اسلامی بر مبنای آن وضع شود، قوه مجریه باید بر همان اساس عمل کند، که تا آن مرحله راهی دراز در پیش است.
دوماهنامه تربیتی اخلاقی خلق، شماره ۶۲ و ۶۳
الان جنگ در مراکز علمی واقع می شود؛
و خطرش همینجاست یعنی مراکزی که محل نشر و ترویج علوم انسانی غرب است ... ما در عصری هستیم که آمریکا، اروپا و کلا غرب می گویند: خود خلق باید ببیند چه کار کنند ... مراجع تقلید ما نماز، روزه، حج و جهاد را می نویسند ولی آنان اقتصاد و علوم تربیتی و سیاست و مدیریت و .. را تنظیم می کنند.
دوماهنامه تربیتی اخلاقی خلق، شماره ۶۲ و ۶۳

صوت

ویدئو

تصاویر

آثار استاد

بیشتر
کتاب

تفکر

  • سال نشر: ۱۳۹۷
  • قطع: رقعی
  • تعداد صفحه: ۹۶
  • شابک: 978-600-441-139-4
  • ناشر: دفتر نشر معارف
معرفی کتاب

کتاب «بنیادهای اخلاق اجتماعی اهل بیت(ع)» به قلم سید مجتبی نورمفیدی به همت مؤسسه بوستان کتاب در ۱۶۸ صفحه منتشر شده است.

نویسنده این کتاب، ابتدا «تأثیر هنجارها و ناهنجاری‌های اخلاقی در جامعه» را با تبیین مباحثی همچون ریشه پیمان‌شکنی کوفیان، ویژگی های دوران جاهلیت و ضرورت آشنایی با اخلاق اجتماعی اهل بیت(ع) و در بخش دوم «اجتماع» را به عنوان بستری برای تکامل انسان بیان می‌کند و اقسام تحریف را به شکل دقیق و عمیق مورد بررسی قرار می‌دهد.

بخش سوم این کتاب، «اهمیت و معنای اخلاق اجتماعی» را مورد بحث و بررسی قرار داده و با معرفی اهل بیت(ع) به عنوان بهترین و کامل ترین الگو، اهمیت اخلاق اجتماعی، اخلاق اجتماعی و جزای اعمال، معنای اخلاق اجتماعی و اخلاق زیست محیطی اهل بیت(ع) را بررسی کرده است.

نگارنده کتاب حاضر، نوشتار خود را با بررسی جامع اصول «خیرخواهی»، «محبت»، «عدالت»، «عفو» و «انصاف» در سیره معصومین(ع) به پایان می‌برد.

یادآور می‌شود، علاقه‌مندان با خرید اینترنتی این کتاب از طریق نشانی www.bustaneketab.com می‌توانند از تخفیف ۲۰ درصدی اثر مذکور بهره‌مند شوند.

 

نظر شما

captcha