امروز شنبه 1400/01/21
Skip to main content

به گزارش خبرگزاری صداو سیما مرکز فارس این مستند توسط موسسه هنری رسانه‌ای اوج در یک قسمت ۶۸ دقیقه ای تولید شده که به مناسبت سومین سالگرد ارتحال آیت الله حائری از شبکه های فارس، افق، مستند و یک سیما پخش خواهد شد.
تهیه کننده مستند «با من نگاه کن» در این مراسم گفت: این مستند به مدت ۳سال با آیت الله حائری شیرازی در سفرهایی به نقاط مختلف کشور همراه شده و روایتگر بخشی از فضائل اخلاقی این عالم ربانی است.
شریف زاده افزود: هدف از تولید این مستند معرفی بیش از پیش اندیشه ها و ابعاد شخصیتی مرحوم آیت الله حائری شیرازی به مخاطبان به ویژه نسل جوان بوده است.
وی با بیان اینکه این مستند برش کوتاهی از زندگی پربار مرحوم آیت الله حائری بود، افزود: دوران کودکی، جوانی، مبارزات قبل از انقلاب و خدمات پس از انقلاب این عالم برجسته می تواند ظرفیت تولید یک سریال داستانی فاخر را دارد.
نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد مرحوم آیت‌الله حائری ابراز امیدواری کرد: نام و یاد علامه گرانقدر، مرحوم آیت‌الله حائری شیرازی بیش از پیش در این شهر و در کشور ما زنده نگه داشته شود و تفکر و اندیشه ناب ایشان، بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.
آیت ا... دژکام افزود: دغدغه مرحوم آیت‌الله حائری شیرازی بسط علم و دانش حقیقی و رشد اندیشه مردم با هدف ترویج دین‌داری و باور توحید در سطح جامعه بود.
وی با بیان اینکه در این مستند گوشه ای از ابعاد شخصیتی و تواضع و فروتنی مرحوم آیت ا... حائری به تصویر کشیده شده است، افزود: امیدواریم اینگونه آثار هنری زمینه ساز معرفی هرچه بیشتر چهره شاخص این عالم ربانی که تربیت یافته مکتب اسلام است، شود.
مرحوم آیت‌ ا... محی الدین حائری شیرازی در سال ۱۳۱۵ در شیراز متولد شد. نمایندگی مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان رهبری، نمایندگی ولی فقیه در فارس و امامت جمعه شیراز به مدت ۲۷ سال از جمله خدمات این عالم جلیل القدر بود. وی پس از یک دوره بیماری در ۲۹ آذر ۱۳۹۶ در شهر مقدس قم دارفانی را وداع گفت.

 

 

نظر شما

captcha