پیام آیت الله حائری شیرازی به مناسبت رحلت آیت الله شرعی

«بسم الله الرحمن الرحیم»
«إنّا لله وإنّا إلیهِ رَاجعُون»
حضرت حجت الاسلام و المسلمین واحدی نماینده جمهوری اسلامی در سوریه؛ و حجت الاسلام باقی زاده و خانواده بزرگ شرعی؛ بیت علم و تقوی، منوّر به نور شهادت و مفتخر به کمال خدمت فرهنگی و سیاسی و اجتماعی؛ خانواده ای که همه وقف راه اسلامند. چه ملبس به لباس روحانیّت و چه ظاهراً غیر روحانی و باطناً مروج دین و سراپا در خدمت مسلمین. «حفظهم الله بعنایته، جعلهم من انصار الصدیقه الطاهره و ابیها و بعلها و بنیها سلام الله علیهم اجمعین».
رحلت مرحوم آیت الله حاج شیخ محمّد علی شرعی در آستانه اربعینِ فرزند رشید ایشان مرحوم آقا مصطفی شرعی «طاب ثراه و جعل الله الجنه مثواه» را به همه خانواده و بستگان و نزدیکان تسلیت عرض می کنم.
مرحوم آیت الله شرعی چه قبل از پیروزی انقلاب و چه بعد از آن باب الحوائج طلاب و مظلومین بود؛ آن سیلی که ایشان به سرسخت ترین بازجوی ساواک زد؛ ضربه ای کاری به نظام کفر و طاغوت بود. همه از ازغندی سیلی خورده بودند و ازغندی از قهرمان روحانیت و مبارزه سیلی خورد.
پدر و پسر هر دو شیر بیشه مبارزه و مجاهده بودند، هر دو با هر گونه انحرافی در ستیز بودند. خدایشان رحمت کند و اجرشان با «فاطمه الزهراء سیده نساء العالمین» باشد.
برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل آرزومندم. این مصیبت را به امام زمانمان که قربانی راه او شدند و رهبر بزرگوار و مراجع عظام و علماء والا مقام تسلیت می گویم. والسلام.
محی الدّین حائری شیرازی
یکشنبه 2 ربیع الثانی 1438، 12 دی 1395

مطالب مرتبط

Post navigation

پاسخ دهید